Görevlerini Yapan Gazetecilerin Hedef Gösterilmesini Protesto Ediyoruz

Halkımız, Sinan Ateş cinayeti davasıyla Türkiye’yi karartmak isteyen güçler arasında bir hesaplaşmanın ayak oyunlarına seyirci bırakılıyor. Gerçekleri ortaya çıkaran gazeteciler ise hedef gösteriliyor!

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç’ın sosyal medya üzerinden THTM’nin çağrıcılarından arkadaşımız Barış Terkoğlu ve gazeteci Alican Uludağ, Erk Acarer, İsmail Saymaz ve Timur Soykan’ı tehdit etmesi, aydınlık peşindeki insanlara bu ayak oyunlarının işleyeceğini zannetmesindendir.

Ne var ki tehdit eden şahıs, gazetecileri suçlarken bağlı olduğu siyasi geleneğin köklerini ifşa etmiştir: Türkiye’de faşist hareket, Alparslan Türkeş’ten başlayarak tüm uzuvlarıyla AB’yi kuran devletlerin, ABD’nin ve NATO’nun anti-komünist misyoneridir. Aydınlık bu topraklarda köklüdür; ırkçılık ve dincilikten beslenenlerin ise başından beri keseleri ve akıllarının “kökü dışarıdadır”. Bu hareketler, uyuşturucuyla, mafyayla, insan dövdürme ve öldürmenin her türlü biçimiyle, tehdit “edebiyatıyla” emperyalistler tarafından yetiştirilmişlerdir. Dolayısıyla gazetecileri tehdit eden Burak Kılıç gibiler AB ve ABD’nin hem “dolma kalemi” hem “kurşun kalemi” olmak için gayret sarf etmektedir.

Türkiye Halk Temsilcileri Meclisi olarak, yurtsever, aydınlık ve eşitlikten yana tüm yurttaşlar adına onlara başarılı olamayacaklarını ilan ediyoruz.